ads-top
ads-top
0
0
0

تنظیمات قالب

         

پسته خام اکبری 100 گرمی

موجود
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)
130,000  تومان
تولید کننده : عطاری گل رخ
کد محصول :
برگشت به مجموعه: خشکبار
با روش حمل پیک موتوری ، 10,000  تومان
با روش حمل تیپاکس - پس کرایه ، 0  تومان
افزایش وزن نهایی سفارش +مابه التفاوت
توضیحات

پـسته اکـبری

پسته اکبری یکی از ارقام مهم و بهترین در میان بقیه پسته ها به شمار میرود. صحراداران شهرستان انار یکی بزرگ ترین تولید کننده های پـسته اکبری هستند.

معروفیت پسته اکبری زبان زد همه مردم است

پسته اکبری نمکی

پسته اکبری انواع گوناگونی دارد پسته اکبری نمکی یکی از آنهاست. این پسته به دلیل نمکی بودن برای افرادی که فشار خون پایین دارند بسیار مناسب است. پسته نمکی به خاطر طعم شور خود مورد استقبال قرار می‌گیرد. بنابراین می‌توان به عنوان تنقلاتی سالم و مفید از آن استفاده کرد زیرا به تقویت مغز و ذهن بسیار کمک می‌کند.

از تاریخچه پسته اکبری بیشتر بدانید:

از مهمترین نوع پسته می‌توان به پسته «اکبری» اشاره کرد، پسته ای که به علت داشتن مغز بلند و کشیده و درشت خود در بازار جهانی به super long pistachio معروف است، این پـسته از مهم‌ترین ارقام پسته در زمینه تجارت می‌باشد و تنها تولیدکننده عمده این گونه پسته ایران است و بیشتر در شهرستان‌های  انار ، رفسنجان و نی ریز برداشت می‌شود.

در زمان‌های قدیم در شهر انار اکبر آقایی بود. این اکبر آقا روزها پیوندهای مختلف را به درختان پیوند می‌زد و حاصل این پیوندها شد پسته خوش قد بالایی شهره خاص و عام.

پسته‌ای که بعدها نام آن را اکـبری گذاشتند و این نام برگرفته از پدیدآورنده‌اش آقای اکبر تاج‌آبادی است. از آن روزبه بعد مردم انار پـسته کله قوچی و پـسته فندقی را رها کردند و شروع گردند به پیوند زدن پـسته اکـبری و این پسته جهانی شد. در حال حاضر شهر انار ۳۵ هزار هکتار صحرا دارد؛ و هر هکتار ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ کیلوگرم بار می‌دهد.
پسته اکبری به همین راحتی‌ها هم به ثمر نمی‌رسد. دست‌های بسیار به کار گرفته می‌شوند. کارگران فصلی و دائمی از شهرهای مختلف به انار می‌آیند. پسته‌ای که با این‌همه رنج زحمت عشق به بار می‌نشیند.

پسته  اکـبری شهر انار پسته ای پربارتر ،مرغوب تر و باکیفیت تری است.

اکثر پسته اکـبری انار برای صادرات به کشور های اروپایی و آسیا مورد استفاده قرار میگیرد

 
 

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.